Stopy na wagę złota

Zadbane i gładkie nogi są marzeniem każdej z nas. Najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne są stopy, ponieważ stanowią podstawę całego ciała. Szczególnie po zimie bardzo ważna jest pielęgnacja naszych nóg. Stopy zimą najmniej oddychają, ponieważ najczęściej są umieszczone krytym obuwiu, które chroni nasze nogi przed zimnem – stąd bardzo ważnym aspektem jest odpowiednia pielęgnacja nóg, aby zapewnić im odpowiedni poziom nawilżenia. Wśród wielu dostępnych zabiegów pielęgnacyjnych znajdziemy m.in. kąpiele w solach z minerałami oraz peelingi. Stanowią one doskonały sposób na relaks oraz odpowiednie odżywienie skóry nóg.

Pierwszy krok do właściwej pielęgnacji nóg – złuszczanie

Właściwą pielęgnację nóg warto zacząć od peelingu złuszczającego. Są one idealnym rozwiązaniem na wygładzenie twardej, zrogowaciałej skóry stóp oraz sfery przy łydkach. Przesuszona skóra jest bardzo często narażona na nadmierne przesuszanie. Oprócz stosowania peelingów, bardzo istotne w pielęgnacji nóg jest ich odpowiednie nawilżenie oraz natłuszczenie. Najlepsze peelingi zawierają w swoim składzie mielone ziarna kawy, ekstrakt migdałowy oraz oliwę z oliwek. Niektóre peelingi produkuje się natomiast z glinek – szczególne właściwości przypisuje się glince zielonej, która bardzo korzystnie wpływa na regenerację skóry na nogach.

Pielęgnacja nóg zwieńczona pedicurem

Oprócz sprawdzonych sposobów na pielęgnację nóg rozmaitych zabiegów złuszczających czy odpowiedniego natłuszczenia, możemy pedicure. Na szczególną uwagę zasługuje model hybrydowy, ze względu na swoją trwałość oraz odpowiednią pielęgnację i odżywienie. Najczęściej stosowane są w tym wypadku lakiery hybrydowe, które odpowiednio usztywniają płytkę paznokcia, wygładzając ich powierzchnię. Taki pedicure utrzymuje się nawet przez 4 tygodnie.

Wejdź na stronę https://evospa.pl i zapoznaj się z kompleksowymi zabiegami na poprawę urody salonu Evo Spa

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *