Medycyna estetyczna w pigułce: kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to jeden z najpopularniejszych eliksirów młodości znany każdemu z nas – ze względu na jego szerokie zastosowanie w kosmetyce i medycynie estetycznej. Jednak mało z nas ma świadomość zbawiennego działania kwasu hialuronowego w leczeniu wielu poważnych chorób, w tym: nowotworów, reumatoidalnego zapalenia stawów, a także schorzeń wątroby czy oczu.

Zabiegi z kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest naturalną substancją, która występuje w organizmie każdego z nas pod postacią tzw. hialuronianu sodu. Jego najwyższe stężenie występuje w naszej skórze, w mazi stawowej, a także w ciele szklistym oka. Kwas hialuronowy jest jednym z głównych składników ludzkiej tkanki łącznej. Coraz częściej jest on podstawowym składnikiem wielu kremów, stosowanych w celu odmłodzenia cery oraz jej głębokiego nawilżenia. Jednak najczęstsze zastosowanie pojawia się w gabinetach medycyny estetycznej. Podczas różnorodnych zabiegów anti-aging, kwas hialuronowy wstrzykuje się w głąb naskórka. Preparaty stosowane do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają najczęściej formę krystalicznego, bardzo elastycznego żelu, który po wprowadzeniu go do skóry – wypełnia zmarszczki mimiczne.

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym stało się bardzo popularne za sprawą znanych osobistości i celebrytów na całym świecie. Dzięki temu eliksirowi młodości możemy cieszyć się pięknym, ponętnym uśmiechem i pozbyć się zbędnych kompleksów. Z racji naturalności, jaką cieszy się kwas hialuronowy – jest on jednym z najczęściej wybieranych metod modelowania ust. Dla wieku kobiet bardzo ważnym procesem jest nie tylko powiększenie warg, ale także ich odpowiednie wypełnienie – celem poprawienia ich kształtu.

Szukasz zabiegów medycyny estetycznej? Zapoznaj się z ofertą gabinetu http://inmedico-estetics.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *