Jak należy dbać o lakier w naszym samochodzie?

Lakier na naszym samochodzie to bardzo ważny element. Nie pełni on jedynie funkcji dekoracyjnej, ale przede wszystkim chroni karoserię przed korozją, zadrapaniami, odbarwieniami, zmatowieniem oraz przed wpływem warunków atmosferycznych. Zatem niezależnie od tego czy aktualnie jest zima, wiosna, lato czy jesień powinniśmy chronić go przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak wysoka i niska temperatura, deszcz czy śnieg. A jak dbać o lakier samochodowy prawidłowo?

Aby wiedzieć jak dbać o lakier samochodowy trzeba wiedzieć co go niszczy

Powłoka lakiernicza zazwyczaj składa się z czterech różnych warstw ułożonych jedna na drugiej – gruntu, podkładu, lakieru bazowego nadającego kolor oraz lakieru bezbarwnego. Całość narażona jest na niszczenie. Aby wiedzieć jak dbać o lakier samochodowy trzeba znać przyczyny uszkodzeń. W głównej mierze jest to wpływ środowiska naturalnego. Wysokie temperatury powodują rozszerzanie się lakieru, a niskie jego kurczenie się. Takie ciągłe odkształcanie osłabia zatem jego strukturę. Ponadto opady deszczu czy gradu również są niebezpieczne, ponieważ pod wpływem uderzeń mogą powstawać mikropęknięcia. Z kolei wiatr przenosi rożnego rodzaju zanieczyszczenia, które rysują lakier. Niebezpieczne są także promienie słoneczne, bo sprawiają, że lakier staje się kruchy, łuszczy się i traci swój połysk. Poza warunkami atmosferycznymi istnieją jeszcze inne przyczyny powodujące niszczenie lakieru, takie jak sól drogowa czy drobne kamyczki i żwir na drodze.

Zatem jak dbać o lakier samochodowy?

Z pewnością pomocne okażą się specjale preparaty do lakieru oferowane np. przez sklep Krystyna i dostępne za pośrednictwem strony internetowej www.fhkrystyna-import.pl. Dzielą się one na dwie grupy. Pierwsza to preparaty, których zastosowanie skutkuje ogólną poprawą wyglądu karoserii np. nabłyszczeniem i ochroną przed promieniami UV. Druga grupa to preparaty przeznaczone do konkretnych uszkodzeń, np. usunięcia drobnych rys lub pozostałości owadów. Oferta jest bardzo bogata, dlatego nie wystarczy tylko wiedzieć jak dbać o lakier samochodowy, ale też jak korzystać z dostępnych w tym celu produktów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *