Idealna wycieraczka pod drzwi

Ktoś może pomyśleć – to tylko zwykła wycieraczka pod drzwi. W rzeczywistości jednak szybko zrozumie, że wybór odpowiedniego modelu wcale nie jest taki łatwy. W szerokiej ofercie trudno czasami podjąć słuszną decyzję. Bowiem praktyczna wycieraczka zewnętrzna, z uwagi na jej lokalizację, musi przejąć na siebie największą ilość piachu, błota, ziemi i śniegu z naszego obuwia, gdyż wystawiona jest na „pierwszy front” w zderzeniu z użytkownikiem.. Dobrze dobrana nie tylko pozwala utrzymać porządek w domu i na korytarzu, ale także może z powodzeniem stać się wizytówką, która już od progu będzie współtworzyła niepowtarzalną atmosferę.

Jakie wymiary ma odpowiednia wycieraczka pod drzwi ?

Jak potwierdzają pracownicy Carpet For You kwestia dobrania odpowiedniego wymiaru wycieraczki ma kluczowe znaczenie. Standardowa, mała wycieraczka pod drzwi dostępne w wielu sklepach ma wymiar 40×60 cm. To niewiele, ale w niektórych czystych blokach wystarczy. Można też użyć wycieraczki, która lepiej wypełni przestrzeń przed drzwiami wyjściowymi – kokosowa 90×60 lub gumowa 120×80. Wszystko zależy od dostępnej przestrzeni, bowiem wycieraczki pod drzwi wykonane z tworzyw sztucznych i maty kokosowe można kupować na wymiar.

Jaki materiał wybrać?

Podstawowym kryterium wyboru wycieraczek domowych często jest materiał, z którego się je wykonuje. W tym zakresie wyróżniamy wycieraczki kokosowe, gumowe i z tworzyw sztucznych. Te pierwsze mają gruby splot, a szorstkie włókna ułatwiają zbieranie nawet drobnych zanieczyszczeń. Mają dużą zdolność wchłaniania, więc łatwo utrzymują czystość. Niestety dość szybko się zużywają. Dostępne są modele pełne i ażurowe, a włókna można dowolnie barwić, dlatego też wycieraczka kokosowa z nadrukiem pozwala od progu przywitać gości. Wycieraczka pod drzwi wykonana z gumy jest trwała i bardzo odporna na wilgoć. Wystarczy ją wytrzepać lub zamieść, aby usunąć wszystkie nagromadzone zanieczyszczenia. Modele z igiełkami sprawdzą się przy usuwaniu z obuwia drobnych pyłów, a te z korytkiem zbiorą wodę z błota pośniegowego Z kolei wycieraczki z tworzy sztucznych mają tę zaletę, że są odporne na wilgoć i są łatwe do utrzymania w czystości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *