Bagażowy poradnik, czyli możliwości samochody vs ekwipunek cz.1

 

Nasilony czas urlopów, weekendowych wyjazdów czy majówkowe eskapady – to jedne z najczęściej wymienianych okresów, w którym Polacy wyruszają w dłuższe trasy. Pogoda w okresie wiosenno-letnim zachęca nas do częstego korzystania z jej uroków. Posiadacze samochodów często stają przed dylematem, jak spakują swój wyjazdowy bagaż, aby nie uchybiając komfortu reszcie podróżujących – szczególnie w drodze na dłuższe wycieczki. W bagażowym poradniku podpowiemy, jakie bagażniki samochodowe będą idealnym rozwiązaniem dla podróżujących.

Bagażnik samochodowy na relingi

Bagażnik samochodowy na relingi pełni przede wszystkim rolę dekoracyjną naszej karoserii. Bagażnik samochodowy na relingi występuje w formie dwóch poręczy (tzw. profili). Relingi występują najczęściej pod postacią belek wzdłużnych, które mocuje się na dachu samochodowego. Z założenia bagażnik samochodowy na relingi posiada cechę funkcjonalno-użytkową, ponieważ podstawowym celem przetransportowania ekwipunku na dachu auta jest uprzednie przymocowanie belek poprzecznych do naszych relingów. Zaś stricte użytkową funkcją bagażnika samochodowego na relingi jest głównie fakt, że przy zamontowaniu do niego uniwersalnych modeli belek poprzecznych, będą one dostosowane do kilku modeli samochodów. Jest to w pełni funkcjonalne rozwiązanie, które gwarantuje spokojną oraz satysfakcjonującą podróż.

Bagażnik samochodowy na relingi a belki bazowe

Bagażnik samochodowy na relingi jest jednym z najbardziej tradycyjnych metod przewozu bagaży na dachu auta. Inne rozwiązanie stanowią belki bazowe, które w odróżnieniu od relingów, ponieważ stanowią one podstawę bagażnika i nie są mocowane wzdłuż dachu samochodowego. Potocznie są nazywane poprzeczkami dachowymi.

Potrzebujesz bagażnika samochodowego? Zapoznaj się z kompleksową ofertą firmy http://www.amos.auto.pl na tego typu akcesoria samochodowe

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *